تفاوت نظافت محل کار و منزل چیست


قطعاً نظافت محل کار و منزل با هم متفاوت می باشند .هر کدام از این محل ها ویژگی های خود را دارند و روش خاصی برای تمیز کردن شان وجود دارد. اگر نکات لازم را برای تمیز کردن هر یک به درستی رعایت کنید کارتان سریع تر و دقیق تر خواهد بود تفاوت نظافت منزل و محیط کار قابل شناسایی است و با این آگاهی میتوانید برنامه ریزی دقیق تری برای انجام امور آماده کنید.

 

بررسی برخی از تفاوت های نظافت کردن محل کار و منزل:

شوینده ها

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید شوینده ها هستند. برای تمیز کردن محیط خانه لازم نیست هر روز شوینده های قوی را مورد استفاده قرار دهید زیرا این کار به سلامتی شما لطمه وارد می کند. اما در محیط کار به دلیل حضور افراد مختلف حتما باید بیشتر از مواد شوینده قوی مانند وایتکس استفاده کرد.

 

کارگر خانم برای نظافت منزل

برخی از افراد ترجیح می دهند نظافت منزل خود را به خانم های نظافتچی بسپارند، در صورتی که نظافت محل کار را بیشتر به آقایان می سپارند در هر صورت باید از نظافتچی کار بلد و حرفه ای برای نظافت استفاده کنید شرکت پاکی تاپ از بهترین نظافتچی های آقا و خانم  استفاده می کند.

 

نظافت اتاق ها:

 

نظافت اتاق محل کار

نظافت اتاق محل کار بر روی روحیه کارمندان و همچنین آرامش آن ها تاثیر مستقیمی دارد، از آنجا که رفت آمد در این اتاق ها زیاد است و ممکن است چند نفر با هم در یک اتاق کار کنند در نتیجه هم برای سلامتی افراد و زیبایی و آرامش افراد لازم است که نظافت شود،

تمیزی اتاق های محله کار باید بسیار مورد توجه قرار گیرد و دائماً از پاک بودن و مرتب بودن وسایل و اتاق مطمئن باشید، گاهی رفت و آمد به اتاق زیاد است و همین مسئله شلوغی اتاق  آلودگی و کثیفی اتاق را چند برابر می کند.

 اگر ارباب رجوع زیادی ندارید و تعداد افرادی که در یک اتاق هستند، محدود است لازم نیست هر روز اتاق ها را تمیز کنید.  کافی است در هفته یک یا دو برای تمیز کردن آن اقدام کنید و آن را به خوبی ضدعفونی نمایید. اما اگر اتاق محل کارتان شلوغ است بهتر است هر روز و یا یک روز در میان آنها را تمیز نمایید.

شرکت پاکی تاپ دارای نظافت چی های کاملا کار بلد و حرفه ای در این زمینه می باشد فقط کافیست یا بک تماس جهت نظافت شرکت و یا  محل کار خود اقدام نمایید ما در کمترین زمان ممکن بهترین نظافچی را در اختیارتان قرار می دهیم.

 

تمیزی اتاق های منزل

 برای تمیز کردن اتاق های منزل نیاز به انرژی زیادی ندارید.  برعکس محل کار اتاق های خانه آلودگی زیادی ندارند. البته گاهی دیده می‌شود در خانوارهایی که تعداد زیاد است و سن افراد کمتر است، این شلوغی‌ها بیشتر خواهد بود اما به طور کلی اتاق‌های خانه نیاز به تمیزی دائم ندارند و کمتر کثیف خواهند شد. گردگیری و جارو کشیدن و همچنین ضدعفونی کردن اتاق خواب بسته به میزان شلوغی می توانند دو بار در هفته و یا یک روز در میان باشد.


نظافت سرویس بهداشتی: 

 

تمیز کردن سرویس بهداشتی منزل

برای تمیز کردن سرویس بهداشتی منزل لازم است هر روز نظافت انجام شود،  گاهی تعداد جمعیت خانواده بسیار کم است و مهمانی های زیادی ترتیب داده نمی شود، با این حال بهتر است دو بار در هفته نسبت به تمیز کردن سرویس بهداشتی خود اقدام شود.

بهتر است از شوینده‌های پاکیزگی مخصوص جهت تمیزی آن استفاده شود.  شیرالات و تمامی اجزاء سرویس بهداشتی را حداقل یکبار در هفته ضدعفونی شود. گاهی رفت و آمدها افزایش پیدا می‌کند و در این مواقع بهتر است از شوینده های قوی تری برای پاک کردن آلودگی ها استفاده شود. شوینده های ضعیف آلودگی های زیادی را به جای می گذارند و همه چیز را به طور عمیق پاک نمی‌کنند. اگر رفت و آمد در مواقعی زیاد است بهتر است دو تا سه بار در هفته تمامی وسایل را ضدعفونی شود.

 

نظافت سرویس بهداشتی محل کار

 توجه داشته باشید که تمیز کردن سرویس بهداشتی در منزل و محل کار تفاوت زیادی دارد. سرویس بهداشتی در محل کار باید همیشه تمیز بماند؛ این نکته به ویژه در مکان هایی که سرویس بهداشتی مورد استفاده ارباب رجوع نیست قرار می گیرد، بسیار مهم می باشد. تمیزی  ظاهری و همچنین رعایت بهداشت برای همه مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ مطمئن باشید چنین نکاتی بسیار به چشم افراد خواهند آمد.

 اولین نکته برای تمیز نگه داشتن سرویس بهداشتی محل کار این است که تک تک افراد نسبت به رعایت بهداشت کوشا باشند از همکاران و افرادی که از سرویس بهداشتی استفاده می کنند،  بخواهید آن را تمیز نگه دارند اگر هر شخص به درستی نسبت به تمیز نگه داشتن سرویس بهداشتی اقدام نکند. حتی نظافت هر روزه سرویس بهداشتی نیز راه به جایی نخواهد برد. بهتر است با چسباندن برگهای که حاوی مطلب درخواست شما مبنی بر نظافت در سطح این مکان است است این نکته را یادآوری کنید.

یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که می‌تواند در تمیزی سرویس بهداشتی محل کار موثر باشد، این است که از کسانی که نظافت محل کار را بر عهده دارند بخواهید محیط کارها را تمیز کنند و از آنها در این راه کمک بگیریم .

این مراحل باید به دقت تعیین شوند و استفاده از شوینده های قوی بسیار ضروری می باشد. سرویس های بهداشتی باید هر روز شسته شوند و حداقل ۳ الی ۴ بار در هفته با محلول های قوی مانند وایتکس به خوبی ضدعفونی شوند. همچنین استفاده از این مواد باید با دقت انجام گیرد.  استفاده از مکمل‌های شستشو مانند چاه بست و تهویه مناسب می‌تواند ما را در تمیز کردن هر چه تمام‌تر سرویس  کمک می کند.


نظافت ورودی منزل و محل کار:

نظافت ورودی خانه

در نظر داشته باشید ورودی خوانند بسیار آلوده است و می تواند آلودگی های مختلفی را در خود جای دهد. استفاده از پادری یکی از مناسب ترین و کلیدی ترین راه ها برای جلوگیری از کثیفی به خانه می باشد. سعی کنید یک جاکفشی در ورودی و یا بیرون از در ورودی در نظر بگیرید؛ این کار از ورود کثیفی های بسیاری به خانه شما جلوگیری خواهد کرد .

هر روز و حتی گاهی چند بار در روز ورودی را جارو کرده و با شوینده ها کف زمین را به خوبی تمیز کنید و مطمئن شویم آلودگی ها کاملاً پاک شدند با کفش وارد خانه نشوید حتی اگر عادت دارید در خانه کفش باشید سعی کنید کفش های را مخصوص خانه تهیه کنید و هنگام ورود اقدام به تعویض کفش‌های نمایید.

 

نظافت ورودی محل کار

ورودی محل کار مانند خانه آلوده نیست در این مکان باید نظافت به طور مداوم انجام شود همچنین در فصول سرد به بارندگی و کثیفی هایی در کف کفش ایجاد می شود بهتر است از پادری های خوبی که کفش را تا حدی پاک می کند و از ورود گل به محل کار جلوگیری می کند استفاده کنید.


نظافت آشپزخانه

نظافت آشپزخانه منزل

اشپزخانه در منزل شما ممکن است بسیار کثیف شود ، در حالی که این نکته در محل کار دیده نمی شود.   در خانه آشپزخانه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است لکه های چربی و کثیفی در آن ایجاد شود؛ به همین علت ممکن است مجبور شوید در خانه را چندین بار در طی روز تمیز کنید.

 برای تمیزی از پاک کننده های طبیعی استفاده می شود، این پاک کننده ها تمام آلودگی ها را به طور کامل از بین خواهند برد. در تمیزی آشپزخانه دقت کنید بهتر است دائماً از شوینده های قوی استفاده نکنید،  زیرا باعث تنگی نفس در طولانی مدت خواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که پس از هر بار استفاده از سینک ظرفشویی آن را کاملاً تمیز کنید همچنین از قرار دادن آشغال در طولانی مدت در آن اجتناب کنید. گاز را پس از لک شدن سریع پاک کنید تا لکه ها سخت نشوند زیرا در این صورت برای پاک کردن را به زحمت خواهد افتاد خواهید افتاد.

به همین منظور تمیز کردن با استفاده از مواد شوینده ممکن است برای شما خطرناک باشد در نتیجه بهتر است این کار را به افراد و یا شرکت های متخصص بسپارید، شرکت پاکی تاپ با استفاده از مرغوب ترین مواد شوینده و اینکه با ترفند هایی که به نظافتچی های خود آموزش داده است جهت بهتر تمیز کردن آشپزخانه بدونه اینکه در معرض خطر مواد شوینده قرار گیرند، بهتر است کار نظافت را به ما بسپارید.

 

تمیز کردن آشپزخانه محل کار

همانطور که پیش از این نیز به این موضوع اشاره کردیم آشپزخانه محل کار آلودگی زیادی تولید نمی کند؛ با این حال خوب است بدانید به دلیل اینکه افراد متعدد و زیادی  در آن رفت و آمد می‌کنند و از آن استفاده می نمایند؛  باید دائماً تمیز شود.

بنابراین از مسئول نظافت بخاری و آشپزخانه را روزانه و گاهی چند بار در روز چند بار در روز تامین کند و خودتان نیز در این مکان رعایت بهداشت را فراموش نکنید. با رعایت نکات گفته می توانید متوجه شوید که تفاوت نظافت محل کار و منزل چیست و  از این پس نسبت به تمیزی آن آگاهانه اقدام خواهید کرد.

Summary
Article Name
تفاوت نظافت محل کار و منزل چیست
Description
تفاوت نظافت محل کار و منزل چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.